Monet tavirózsás képe volt a Christie's impresszionista aukciójának fénypontja

2018. november 12. 10:42

Monet 1919-ben festett képét egy ázsiai vásárló szerezte meg 31,8 millió dollárért.

2018. november 12. 10:42

Monet Le bassin aux nymphaés (Tavirózsás medence) című képe 31,8 millió dollárért (9 milliárd forintért) kelt el a Christie's impresszionista és modern festészeti aukcióján vasárnap New Yorkban - számolt be róla az artnewspaper.com művészeti portál.

Az aukció teljes bevétele 279,2 millió dollár (80 milliárd forint) volt, amely a tavalyi impresszionista és modern árverésen elért bevétel fele, és szakértők szerint a visszaesés egy piaci korrekciót jelez. 

A vasárnapi árverésen a vásárlók 61 kikiáltási tételre licitálhattak, ezek közül 51 kelt el, ami 85 százalékos eladási arányt jelent. Az eladatlan alkotások többsége is jelentős mű volt: Van Gogh 1887-es Coin de jardin avec papillons című képe és Pablo Picasso 1937-ből származó Femme au béret orange et au col de fourrure című festménye sem talált gazdára. Max Carter, a Christie's impresszionista és modern művészeti részlegének igazgatóhelyettese ugyanakkor úgy értékelte: a vásárlók érdeklődése töretlen, úgyhogy rövid időn belül ezek a képek is el fognak kelni.

Monet 1919-ben festett Le bassin aux nymphaés (Tavirózsás medence) című képét egy ázsiai vásárló szerezte meg 31,8 millió dollárért. A francia impresszionista mester két további műve, a Jeune fille dans le jardin de Giverny (1888) és az Effet de neige a Giverny (1893) szintén az előzetes becslés szerinti áron kelt el. Előbbi 16 millió dollárért (4,6 milliárd forintért), utóbbi pedig 15,5 millió dollárért (4,4 milliárd forintért).

(MTI)

Összesen 6 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Akitlosz
2018. november 13. 00:04
Az a szerencséjük a festőknek vagy inkább a festményeknek, hogy a pénzek sehol sem stabilak, mindenhol szándékosan rontja azokat az állam így pénzben sajnos nem lehetséges vagyont megőrizni. A festmény viszont tartja az értékét és csak kis helyet foglal. Stabil pénzrendszer esetén nem lenne szükség ennyi trükközésre a vagyonok megőrzéséhez és így jóval kisebb lenne a kereslet festményekre. Az ilyen drága, de csúnya festményeket ugye nem a szépségükért veszik. Jó és szép is festményeket pár tízezer forintért lehet venni. Ha nagy méretű és olajfestmény, akkor meg pár százezerért. Már ha valaki szép festményt akar nézegetni otthon. De ezeket a drága és ronda festményeket nem azért veszik. Hanem értékmegőrzés miatt. Vagy esetleg valaki sznob flancolásból.
74bro
2018. november 12. 12:30
Az impresszionistáknak még kétségtelenül vannak nagyszerű mesterműveik (ez nem az, mondjuk az ázsiai vásárlót úgyis csak befektetési szándék motiválja), de mégiscsak ők indították el azt a látványos degenerációs folyamatot, amelynek eredményeként a modern festészet ma már elérhetetlen színvonalú alkotásonként tekint a cro magnon-i barlangrajzokra...
Természetes Orbánizmus
2018. november 12. 12:25
Emlékeztet a kutyám hányására!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!