Ferencváros – Tobol BL-selejtező 5-1

2022. július 13. 19:24

A Ferencváros az első mérkőzésen elért 0-0 után a visszavágón nem sok kétséget hagyott afelől, hogy melyik csapat jut tovább.

A hangulatra nem lehet panasz, hiszen telt ház, mintegy 18 ezer néző várja a csapatokat, a mérkőzést a lengyel Krzysztof Jakubik vezeti.

A két csapat összeállítása a következő:

FTC: Dibusz – Wingo, S. Mmaee, Kovacevic, Civic – Laidouni, Esiti, Zachariassen – Tokmac, Boli, A. Traoré

Tobol: Mokin – Kajrov, Malij, Tomasevics, Amanovics – Tagibergen, Jovancsics, Zsarinbetov – Tosics, Szergejev, Brígido.

Kövessék élő közvetítésünket - percről percre!

91. perc

Wingo-Laidouni-Wingo-Bassey összjáték után a nigériai második találata a mérkőzés remek lezárását jelenti! Ferencváros - Tobol 5-1

89. perc

Civic remek beadását Auzqui szépen fejeli kapura, Mokin véd.

81. perc

A csereként beálló Muzsikov három perc alatt kipontozza magát. Előbb Auzquit, majd Laidounit rúgja fel felelőtlenül, így mehet is zuhanyozni!

74. perc

Meghúzgálták az "oroszlán" bajszát, és az "oroszlán" méltóképpen válaszol: Wingo lövése ugyan kissé sutára sikerül, de Zachariassen begyűjti a labdát, beadja, és a nem sokkal előbb csereként beáló Bassey nagy magányában kényelmesen passzol a Tobol kapujába, Ferencváros - Tobol 4-1

Az egész mérkőzésen a Fradi játéka és tánca volt a látványosabb! Fotó: MTI/Kovács Tamás

73. perc

Remek kazah támadás után Amanovics talál a Fradi kapujába, de fellélegezhetünk, hiszen a Dibusz előtt álló Tosics ugyan nem ér a labdába, de abszolút zavarólag hat, így aktívvá válok a leshelyzet, és a Ferencváros jöhet szabadrúgással.

66.perc

Az agilis Zachariassen szólója után jön egy újabb Fradi-szöglet: Laidouni beadása felejthető. De rögtön ezután egy újabb hazai sarokrúgás: a tunéziai beadása ezúttal pontosabb - Boli fejese kevésbé...

Kicsit leült a Fradi - vagy a Tobol javult föl?

57. perc

Megvan a mérkőzés első sárga lapja: Kovacevic kapja Zsarinbetov felrúgásáért.

54. perc

Fradi kontra: Samy Mmaee - Adama Traoré - Kristoffer Zachariassen összjáték után a norvég alig lő mellé.

53. perc

A Tobol okoz meleg perceket a Fradi kapuja előtt, de Brigidót szenzációs becsúszással szereli Samy Mmaee, majd Kajrov beadásáról éppen hogy lemarad Szergejev.

48.perc

A játékrész első szögletét a Fradi rúgja: Civic beívelését Zachariassen az égbe fejeli.

SZÜNET UTÁN

45. perc

Csendes mezőnyjátékkal és 1 perc hosszabbítással ér véget az első félidő.

34. perc

Civic szögletét Samy Mmaee fejeli vissza, a norvég ezúttal egy fejessel okoz bonyodalmat a kazah ötösön belül.

32. perc

Tokmac előre ívelését Zachariassen átemelné Mokinon, de a Tobol 42 éves kapusa bravúrral szögletre üti a labdát.

27. perc

Amanovics beadását Tosics vágja fölé. Köszönjük!

23. perc

Apró reménysugár a Tobol számára: Tosics beadását Szergejev lövi Dibusz kapujába! Ferencváros - Tobol 3-1

Az első félidőben a Tobol nehezen tudta megállítani a Fradit Fotó: MTI/Kovács Tamás

21. perc

A magyar bajnok már el is dönti a továbbjutást: Traoré ezútal okos gólpasszt ad, hátragurítását Laidouni okosan a hosszú sarokba lövi. Ferencváros - Tobol 3-0

18. perc

Rögtön ezután Franck Boli 18 méteres lövését csak kiöklözni tudja Mokin, egyelőre elmarad az újabb Fradi-találat,

17. perc

Tokmac remek passzával Traoré a leshatárról ugrik ki, és magabiztosan értékesíti újabb helyzetét! Ferencváros - Tobol 2-0

12, perc

Zachriassen harcosan szerez labdét, Wingo beadását azonban Tokmac sután találja el...

11. perc

A második Fradi-szögletet Laidouni végzi el - felejtsük el...

3. perc

Civic szöglete után a Tokmactól visszakapott labdát a bosnyák hátvéd remekül adja be, és a labdát az új szerzemény, Adama Traoré bólintja a Tobol kapujába. Ferencváros - Tobol 1-0

Ez volt a Fradi 100. BL-találata!

1. perc

A Ferencváros kezdi a játékot, és rögtön egy magyar helyzettel kezdődik a meccs: egy lecsorgó labdát Tokmac a felső lécre vágja!

Nyitókép Ott az első! Adama Traoré gójának Tokmac és Laidouni is felhőtlenül örül Fotó: MTI/Kovács Tamás