Ugyanaz történik a világgazdaságban, mint a 2008-as összeomlás előtt

2019. április 05. 11:28

A borúsan hangzó The Economic Collapse blog a közelgő recesszió jelét látja abban, hogy az utóbbi hónapokban nagyot nőtt az eladatlan, raktáron maradó termékek mennyisége a világban.

2019. április 05. 11:28
null

Ez történhet akkor, amikor a cégek még az általánosan jó gazdasági hangulat miatt a korábbi mennyiségben igyekeznek termékeket dobni a piacra, majd hirtelen mindezen termékek a raktáraikban maradnak.

Januárban 7,7 százalékkal nőttek a készletek az amerikai gazdaságban. A tartós fogyasztási termékek esetében, például a hűtők vagy tévék esetében a növekedés még nagyobb, 11,7 százalékos volt januárban az előző év januárjához képest.

Ilyen esetben a kereskedők elkezdenek kevesebb terméket rendelni a gyártócégektől, így a kereslet csökkenése fokozatosan átgyűrűzhet a termelésbe.

További kedvezőtlen jelekről, például a szállítások gyengélkedéséről, az ipar második hónapja tartó gyengüléséről vagy a szélsőséges időjárás miatti mezőgazdasági nehézségekről olvashatunk e cikkben. A cikk szerint az biztos, hogy az USA gazdasága számára 2019 elég gyenge év lehet, de eközben a gazdaságpolitika eszközei egy recesszió enyhítésére viszonylag szegényesek.

Az IMF szerint legalábbis most kevésbé állnak rendelkezésre azok az eszközök, amelyekkel a 2008-as csatát a gazdaságpolitikák megvívták. Gondoljunk csak az alacsony kamatokra és sosem látott mértékű adósságot maga előtt görgető országokra, különösen az USA-ra.

Összesen 46 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
fogd a pénzt és kuss
2019. június 18. 20:10
gyurcsótány öszöd miatt bukott hány választást kell még bukni, h elismerjétek? :-)))
korona
2019. április 08. 11:57
Mindenki vásároljon aranyat kis tételekben ! Minél több aranyad van, annál biztonságosabb a helyzeted! Nem elég, hogy gazdasági válság lesz, de az erkölcs már a pincében van. Ilyen lehetett a Római Birodalom utolsó éveiben. És akkor is kik jártak jól ? Akiknek sok aranyuk volt.
Gregorius
2019. április 06. 23:54
Hát ebben nem vagyok biztos. A hagyományos izzók kb. 1000 órát bírnak, amíg egy jó LED vagy 10 000-t. Más termékeknél ez igaz lehet pl. a smart-phonoknál, amelyek egy adott térfogatba egyre több és több funkciót raknak bele, ami szokásosan csökkenti a két hiba között eltelt időt. ( A Nokia butatelefonom meg 10 éves.) Vannak egyéb ellenpéldák is, az 1990-ben vett PLL Toshiba rádióm hibátlanul működik, a Sangean sem sokkal fiatalabb és a húsz éves mosogatógépem meg mélyhűtőm is megy még.
ThunderDan
2019. április 06. 22:52
LOL... kár hogy praktikusan már régen bukott volt Gyurcsány, mire jött a 2008-as válság. :))))
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!