Snowden: A sajtószabadság sötét pillanata Assange elfogása

2019. április 11. 14:09

„A +demokrácia+ keze a szabadság torkát szorongatja” – kommentálta az eseményeket Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője Facebook-bejegyzésében.

2019. április 11. 14:09

Edward Snowden, az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) lehallgatási programját leleplező, Oroszországba menekült amerikai informatikus „a sajtószabadság sötét pillanatának” nevezte a Twitteren, hogy Londonban csütörtökön őrizetve vették Julian Assange-t.

„A képek, amelyeken az ecuadori nagykövet behívja a titkosrendőrséget, hogy kirángassanak egy kiadót, aki – akár tetszik, akár nem – díjnyertes újságírói anyagokat adott ki, történelemkönyvekbe kerülnek. Assange bírálói örülhetnek, de ez a sajtószabadság sötét pillanata” – írta Snowden.

Assange hét éven át élvezte a londoni ecuadori nagykövetség menedékét.

Edward Snowden 2013-ban hozott nyilvánosságra szigorúan titkos dokumentumokat arról, hogy az NSA tömeges adatgyűjtést folytat, és lehallgatóprogramokkal figyeli az amerikai állampolgárokat és külföldi vezetőket, köztük európai szövetséges országok politikusait is. Snowden akkor Oroszországba menekült, ami miatt erősen lehűlt Moszkva és Washington viszonya. Hazatérése és bírósági tárgyalása esetén harminc évig terjedő börtönbüntetés várhat rá, az 1917-es kémtörvény értelmében.

Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője csütörtökön kifejezte reményét, hogy a hatóságok maradéktalanul tiszteletben fogják tartani Assange jogait az ellene folytatott eljárás során.

„A +demokrácia+ keze a szabadság torkát szorongatja” – írta Facebook-bejegyzésében Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője.

(MTI)

Összesen 21 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
szalard
2019. április 12. 13:05
Miért nem az orosz nagykövetségre menekült Assange? Akkor lehhet, hogy ma biztonsagban lenne Oroszországban, mint Snowden.
rajgy
2019. április 12. 07:25
Europa nagy része lakájokból áll. Magyarország is az. Most már az új vezetéssel Equador is az.
Sundabunda
2019. április 12. 02:53
Minden orszagban ez hazaarulasnak szamitana es legalabb eletfogytiglant vagy halalbuntetest kapna jogosan.
szavaztam
2019. április 11. 15:38
a nyugati demokrácia meg szabadság csak egy illuzió...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!