Megjósolta a 2008-as válságot, most amerikai polgárháborúra figyelmeztet a sztárközgazdász
A rendetlenség polgárháborút szülhet
A világ legnagyobb hedge fund cégének alapítója a november 30-án megjelent könyvében írja, hogy becslései szerint
mivel már nem veszik figyelembe a kormányzás szabályait.
A könyvében Dalio bemutatja a belső rend és annak felbomlásának hat szakaszát, amely polgárháborúhoz vezet – a milliárdos szerint az USA az ötödik szakaszban van:
„Amikor a bíróságokon szoros választások dőlnek el, a vesztesek pedig tiszteletben tartják a döntéseket, azzal a rendet is tiszteletben tartják. Amikor a hatalomért harcolnak és úgy szerzik meg azt, az egyértelműen jelzi a forradalmi változás jelentős kockázatát, a vele járó rendetlenséggel együtt” – idézi a milliárdost a ZeroHedge.
Az elveikért akár harcba is szállnának a balosok
A befektető azt is megjegyezte, hogy az emberek – köztük magas rangú tisztviselők is – nyíltan vonták kétségbe a közelmúltbeli választások érvényességét, és még azt is kijelentették, hogy hajlandóak harcolni az elveikért – olvasható az RT oldalán.
Dalio több tanulmányt is idézett, amelyek bemutatják a két politikai párt közötti szakadékot – egy nemrégiben készült felmérés szerint a republikánusok 15 százaléka és a demokraták 20 százaléka szerint
Dalio azt is hozzátette, hogy az alkotmány a „leghosszabb ideje fennálló és a legjobban csodált belső rend”, ami miatt „kevésbé valószínű, hogy elhagyják, de még traumatikusabbá válna, ha mégis”.
Borítókép: Bitcoinbázis | MTI/EPA/Christian Monterrosa
Összesen 33 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Ezt már Rod Dreher is mondta. Lényegében a polgárháború már elkezdődött.
Tragikus dolog lenne, ha eszkalálódna a helyzet, pláne, ha a baloldal nyerne, és elmebetegek rendelkeznének az atomfegyverekkel, viszont ha Amerika figyelme pár évig elterelődne Európáráról és azon belül is Magyarországról, az nekünk csak jó lenne - talán lenne lehetőség végre Magyarország és Európa érdekeinek a képviseletére.
Akkor kezdődnek a komoly gondok, amikor az ideológiai és területi törésvonalak egybeesnek.
Bejelentkezés