Kiesnek a gyerekek az indiai iskolákból a rossz időzóna miatt
Maulik Jagnani új tanulmánya szerint ez az egyszerűnek tűnő szabályozási döntés milliók életét keseríti meg, még ha azok nem is veszik észre. A közös időzóna nem megfelelő az ahhoz túl nagy kiterjedésű országnak, emiatt sokan rosszul alszanak. Különösen igaz ez a szegény gyerekekre, akik emiatt hosszú távú hátránnyal szembesülnek az iskolában.
Az iskola egész Indiában ugyanakkor kezdődik, a becsengetés időpontja nem függ a nap járásától. De azon területeken, ahol a nap sokkal később nyugszik, a gyerekek később mennek aludni, ugyanakkor az egész országban minden kisdiáknak ugyanakkor kell felkelnie.
Emiatt a nyugati országrész gyermekei összességében kevesebbet és rosszul alszanak, mert a hivatalos, adminisztratív időzóna nem igazodik a természetes, „belső időzónához”. Sőt, ahol később megy le a nap, ott kevesebb idő jut a házi feladatok megírására is.
A hatást Jagnani kimutatta a gyerekek oktatási eredményeiben, sőt arra jutott, hogy az még átlagosan a fizetéseiket is csökkentheti az életpályájuk során.
Egy órával későbbi naplemente átlagosan 0,8 évvel csökkenti az iskolában töltött évek számát és csökkenti az iskolák befejezésének valószínűségét is a diákok körében a kutatás szerint.
Összesen 4 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Bejelentkezés