Az egészségügyi kiadások növekedése terén Magyarország az élbolyban

2018. január 24. 17:49

Magyarországon kívül egyetlen OECD országban sem csökkent az egy főre jutó egészségügyi kiadások reálértéke 2003 és 2009 között, sőt ebben az időszakban a legtöbb országban jelentősen nőttek a kiadások. 2009 és 2016 között az országok többségében viszont már sokkal lassabban nőnek az egészségügyi költések, míg hazánkban ekkor kezdtek csak növekedésbe. A kiadások növekedésének üteme hazánkban az OECD-átlag kétszerese, Magyarország ezzel az első tíz ország között van.

2018. január 24. 17:49
null

Az ábra az országok teljes egy főre jutó egészségügyi kiadásának növekedését méri, amelybe beletartoznak a lakosság által elköltött források is. A kétezres évek csökkenésében a lakossági és az állami költések csökkenése egyszerre játszhatott szerepet. A második időszak növekedésében ugyanígy szerepe lehet annak, hogy nemzetközi viszonylatban hazánkban gyorsan nőnek a reálbérek, így a lakosság is többet költhet.

Forrás: OECD Health at a Glance.

Összesen 66 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
balbako_
2018. május 08. 07:54
A tények makacs dolgok.
Ultima Ratio
2018. február 12. 11:14
A legsötétebb fekete afrikai országokban nagyobb arányú a gazdasági növekedés mint Németországban. Tehát ezeken jobb az élet mint a németeknél? Hülye barmok, ekkora ostoba propagandát is bármikor elhisztek.
kalman
2018. február 08. 12:00
Erről jut eszembe, hogy a V-18-as gittegylet is úgy eltűnt, mint a cigány bálban az aranyóra. Tud valaki róluk valamit ?
tozo74
2018. február 06. 16:01
A tendenciákat azért gondolom képes vagy érzékelni... de mondok mást, 10ezer főre Nagy-Britanniában 200 orvos jut, nálunk 300. Abszolút értékben... Ej, "szegény" baloldali ellenzék. Segítsetek már, maradt egyáltalán olyan kérdés amiben hitelesen megszólalhatnak? Tekintve, hogy az alábbiak kilőve: - Eladósodottság - Hitelminősítés - Költségvetési hiány - Gazdasági növekedés - Foglalkoztatottság - Családtámogatások - Nemzetpolitika - Oktatás - Egészségügy
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!