Az USA-ban 2032-re nem lesz elég orvos, közben a migráció új betegségeket hoz

2019. június 10. 23:51

Az Egyesült Államokban 2032-ra nem lesz megfelelő számú és felkészültségű orvos – tudatta a Politico című lapban hétfőn közzétett összeállításában az amerikai orvosegyetemek szövetsége.

2019. június 10. 23:51
null

A fizetett hirdetés formájában közzétett elemzésében a szövetség megállapította: 2032-re a szükségesnél 122 ezer orvossal kevesebb szolgálja majd a betegeket az országban. A hiány mind az általános orvosok, mind a szakorvosok körét érinti majd. Ennek következtében egyre nehezebb lesz megfelelő orvosi ellátáshoz jutni, elsősorban a vidéki és elzárt, kisebb településeken.

A tanulmány felhívta a figyelmet arra is, hogy már most is legalább 84 millió amerikai él olyan vidékeken, ahol nincs megfelelő számú és felkészültségű orvos.

A jelenlegi és a várható orvoshiánynak a szakemberek szerint több oka van. Az egyik a többi között az, hogy idősödik az orvostársadalom. Az amerikai orvosok egyharmada 65 éven felüli, és készül a visszavonulásra.

Fontos okként jelölik meg a jelentést készítők azt is, hogy az amerikai társadalom egyre sokszínűbb, vagyis gyarapszik a különböző népcsoportok lélekszáma. A világ olyan vidékeiről is érkeznek az észak-amerikai kontinensre, ahonnan az Egyesült Államokban alig ismert betegségeket „hoznak magukkal”.

Az elemzés nem tér ki a klímaváltozás miatt várható népvándorlásra. A Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) ugyanakkor már évekkel ezelőtt nyilvánosságra hozott egy elemzést, amelyben e tényezők várható egészségügyi következményeire hívta fel a figyelmet.

Az orvosegyetemek szövetsége minden bizonnyal erre is célzott, amikor felemlítette, hogy eddig ismeretlen betegségek jelennek majd meg, a már ismert kórok pedig összetettebb kezelést, következésképpen magasabb fokú orvosi felkészültséget és szélesebb körű ellátást igényelnek majd.

E kihívások nagy kockázatot jelentenek országunk számára – hangsúlyozták az összeállítás szerzői.

Megállapítva, hogy jelenleg 154 akkreditált intézményben és több mint 400 kórházban és egészségügyi intézményben folyik orvosképzés az Egyesült Államokban, a szakemberek leszögezték: bővíteni kell mind az oktató kórházak számát, mind a kiképzendő orvosok és nővérek lélekszámát.

(MTI)

Összesen 40 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
zakar zoltán béla
2019. augusztus 28. 02:33
Falus Feri lóra!!!
fogas paduc
2019. június 24. 11:35
Szóval az orvosi szakma egy picit összetettebb. Mindazonáltal a mérnököket megfizetik. Az orvosokat csak mostanság. Ja, ügyelniük sem kell.
KannibálTatárÚr
2019. június 24. 11:33
A mérnöki pályák sokkal nehezebbek. Mégsem panaszkodnak, mert ott a tehetségteleneket már a felvételikor, majd az első 3-4 szemeszterben kirostálják. Az orvosin nincs minőségi követelmény. Aztán a legbutábbak szerint működik a gyógyászat.
Bástyaelvtárs
2019. június 16. 08:37
de kurvára jó nekik, irigylem a problémáikat.... 2032.... mi már egy évtizede ebben élünk!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!