A periféria-paradoxon

2018. november 07. 22:04

A korábbi szovjet országok, például Ukrajna kilencvenes évekbeli recessziói súlyosabbak voltak, mint az USA nagy 1929-es világválsága vagy a második világháború Nyugat-Európában.

2018. november 07. 22:04
Rainer Kattel – Annalisa Primi

„Valójában a washingtoni konszenzus által javasolt politikák túl hatékonyak voltak a régi ipari struktúrák lerombolásában. (...) Több mint egy évtizedig tartott a legtöbb közép-kelet-európai gazdaságnak, hogy az 1990-es növekedési és fejlettségi szinteket elérje. Különösen igaz ez a volt szovjet államokra. A Világbank (2006) számításai szerint, a korábbi szovjet országok, például Ukrajna kilencvenes évekbeli recessziói súlyosabbak voltak, mint az USA nagy 1929-es világválsága vagy a második világháború Nyugat-Európában (mindkettő esetben sokkal gyorsabb volt a talpraállás).”

Összesen 3 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
katwalk
2019. január 08. 22:15
Mert a globalisták lerabolták az országokat a helyi internacionalista csicskák segítségével és tartós függőségbe (kamat- és bérrabszolgaságba) helyezték őket.
Senye Péter
2019. január 08. 22:15
A két helyzetet nem lehet összehasonlítani. A nyugati világ válságai a túlhajszolt növekedés következményei (voltak). A cucilista országoké meg egy működésképtelen rendszer lerobbantásáé.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!