Hetilap

Jön a harmadik világháború?

Eszkaláció a Közel-Keleten
VI. évfolyam 16. szám

A globalizáció demokráciát visz a világba?

2017. december 11. 11:23

A Financial Times ábrája szerint a globális kereskedelem nagysága (rózsaszínnel jelölve) és a demokráciák globális részaránya (kékkel jelölve) szoros együttmozgást mutat. Öt függőleges oszloppal jelölték balról jobbra az első világháborút, az 1929-es világválságot, a második világháborút, a berlini fal összeomlását és a 2008-as pénzügyi válságot. Vajon a globalizáció a demokráciák „győzelmét” hozza majd? Vagy a demokráciák sokasodása ösztönzi a kereskedelem növekedését?

2017. december 11. 11:23

Játsszon és nyerjen páros belépőt!

Összesen 8 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Antigoné
2017. december 12. 11:31
Csak abban a statisztikában hiszek, amit én hamisítok.
békalepcse
2017. december 11. 20:51
"És akkor még nem beszéltünk arról, hogy vajon melyik az, amelyik kulturális értelemben többet nyújt a "hagyományos társadalom" tekintetében, mert abban sem biztos, hogy nem a multinacionális lehet a nyerő. Ha a demokratikus eszközökkel az államot annyira megerősítik, hogy a multik befolyása csak a kisközösség érdekeinek "moderációján" keresztül valósul meg, akkor biztosítható a "nemzetiesség" védelme is akár. Ahogy az EU is működik." Nem tudom, ezt Te írtad? Ez akkora baromság, hogy az csuda. A kisközösség értékei pont ellentétesek a multik gazdasági érdekeivel tehát maximálisan ostobaság. A multi a kiszolgáltatottságba fektet be és nem az akár minimálisan önellátó kisközösségi létbe. A kisközösség egyben életközösség is, ami általában egymásra utaltsággal jön létre.
békalepcse
2017. december 11. 20:45
Mi már látjuk a kiteljesedett demokrácia valóságát és nagyon nem kérnénk belőle. Németország mint mintademokrácia ,melléjük sorolva a rományok... Sajna ez nem vicc.
brekker
2017. december 11. 20:43
Az külön poén, hogy az összesített kereskedelmet nézik, mint valami nagy jóságot, nem pedig az export-import egyenleget, ami valójában mutatja, hogy ki nyer vagy veszít az üzleten.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!