Kitiltják az orosz olajat az Adria-vezetékből
Egyes tagországokat nem érintett a tilalom, így Magyarországot, Romániát, Csehországot és Szlovákiát sem. Szerbiát is megkímélték egy időre a nehézségektől, ezúttal azonban már piacon kell a szükséges kőolajmennyiségeket beszereznie.
A szerb energiaügyi és bányászati minisztériumban a napokban rámutattak, a szankciók ellenére Szerbiában nem kell a kőolajszármazékok hiányára számítani, és drágulás sem várható. A leszerződött mennyiségek ugyanis még megérkezhetnek az országba, illetve a NIS (Naftna industrija Srbije) kőolajipari vállalatnál is azt állítják, sikerült akkora mennyiséget felhalmozni, hogy nem kell gondokra számítani a pancsovai kőolajfinomító működésében sem, illetve Szerbia más államoktól is vásárol most kőolajat.
A szerb államvezetés az unió döntését azonban nem hagyta szó nélkül.
Aleksandar Vučić (Alekszandar Vucsity) szerb államfő nemrégiben rámutatott, hogy Szerbia tisztában volt azzal, hogy az EU szankciói érinteni fogják a Nyugat-Balkán országait is, de az Európai Bizottság döntése alapján a szigorítások alól mégis kivételt jelentett Magyarország, Románia, Csehország és Szlovákia mellett Szerbia is, mindaddig amíg Horvátország nem indítványozta e döntés módosítását.
Az idén nyáron az államfő már arra számított, hogy
A százmilliós többletkiadást erősítette meg nemrégiben Ana Brnabić (Ana Brnabity) szerb kormányfő is, aki akkor azzal üzent Horvátországnak, hogy ezt a drágulást elsősorban a polgárok érzik majd, köztük a szerbiai horvát kisebbség is.
Összesen 39 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Nem a horvátoktól függ. Nem fogadhatnak orosz kőolajat. Így a nem eu-s szerbek is nagyon rosszul járnak
Bejelentkezés