Szászország miniszterelnöke: Legyen mielőbb béke, és jöjjön végre az orosz gáz!
Michael Kretschmer (CDU), Szászország miniszterelnöke a háború után, az orosz gázszállítások jövőbeni újraindítása mellett foglalt állást. Kétségbe vonta az Oroszország elleni szankciókat is, és felszólította az EU-t, hogy sürgesse a tárgyalásos megoldást a béke helyreállítása érdekében.
„Hosszú távú szerződésekre van szükségünk az USA-ból, Katarból és más arab országokból származó cseppfolyósított gázszállításokra. Az Északi-tengeren végre ki kell használnunk saját földgázkészleteinket is. És ha a háborúnak vége, akkor újra az Oroszországból származó gázt kell újra használnunk” – mondta Kretschmer a Bild am Sonntagnak.
Arra a kérdésre, hogy feltételezi-e a megrongálódott Északi Áramlat-1 gázvezeték megjavítását, Kretschmer azt válaszolta:
Európának tennie kell a béketárgyalások érdekében
A háború befejezése érdekében Németországnak más országokhoz csatlakozva a tárgyalásos rendezést kellene szorgalmaznia. Ehhez az EU, az USA, Kína, India és Japán közös diplomáciai erőfeszítésére van szükség.
- mondta Kretschmer.
A szász miniszterelnök elképzelései szerint ezek a tárgyalások nem vezetnének automatikusan ahhoz, hogy Ukrajnának fel kellene adnia területeit. „Egyetlen ok sincs arra, hogy Ukrajna akár egyetlen négyzetmétert is feladjon a területéből.
A háborús károkat Oroszországnak meg kell térítenie, a háborús bűnösöket felelősségre kell vonni. Ez az a hozzáállás, amellyel részt lehetne venni a béketárgyalásokon” - mondta Kretschmer. A felmerült kérdéseket már nem a csatatéren kell eldönteni.
Európának nagyobb nyomást kell kifejtenie a béketárgyalások érdekében – emelte ki.
Előre láthatóak voltak a költségterhek és az infláció
Kretschmer megismételte szkepticizmusát az Oroszország elleni uniós szankciókkal kapcsolatban is. „A szankciók még mindig jobb opció, mint a fegyverhasználat, de az agresszorra is kellő hatást kell kifejtenie. Világosnak kell lennie, hogy a szankciók milyen hatással vannak a német gazdaságra. Mert most egy cunami van kialakulóban” - mondta.
A szász miniszterelnöknél a váltás nem nevezhető hirtelennek, már hetek óta hajtogatja: „Előre láthatóak voltak a költségterhek és az infláció”.
Összesen 45 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Te is jó nagy ökör vagy! A tőzsdei árakat egy tetszőleges időpillanatban nézve hivatkozol valamire.
Nem vagy te Gréczy? Az szokott ilyesmit csinálni. De ezzel csak a hozzád haspnló ökröket lehet lelkesíteni.
Bejelentkezés