Nem az amerikai fegyverektől, hanem a genderlobbitól retteg a legjobban Kína
Az USA el akarja puhítani a kínai férfiakat
Alex Lo, a South China Morning Post (SCMP) újságírója szerint többen is úgy gondolják, hogy a kínai kormány azért lép fel ilyen határozottan a nőies férfiak ellen, mivel „az ázsiai férfiak elnőiesítése egy nyugati trükk”.
Lo egy másik összeesküvés-elméletet is ismertetett cikkében, miszerint az USA „kulturálisan” is meg akarja akadályozni Kína fejlődését: az elmélet szerint elnőiesíti a férfiakat, így azok
Bár Lo szkeptikus az elmélettel kapcsolatban, szerinte „lehet benne valami”.
„Amennyiben ez egy nyugati trükk, akkor valószínűleg kölcsönösen romboló hatása lesz” – állítja az SCMP újságírója.
Kína saját hetero polgárai is felháborodtak a cenzúra miatt
A nagy kínai streaming platformok cenzúrázták a „Jóbarátok” című népszerű tévésorozat LMBTQ-utalásait – a sorozat rajongói különböző közösségi média platformokon fejezték ki nemtetszésüket.
köztük azt a jelenetet, amikor Ross beszélget az ex-feleségével, aki azért vált el a férfitól, mert rájött, hogy leszbikus – adta hírül a CNN.
A rajongók a kínai Weibo közösségi oldalon tiltakoztak a sorozat cenzúrája ellen – ez idő alatt a #FriendsCensored lett a legnépszerűbb hashtag az oldalon.
A hashtag február 11-én több mint 54 millió megtekintésnél tartott, másnap reggelre a platform ezt is cenzúrázta: a keresőbe beírva azt látjuk, hogy „ez a téma az erre vonatkozó törvényeknek és előírásoknak megfelelően nem jelenik meg”.
Irodákban ülnek a kínaiak és manuálisan szűrik a kéretlen tartalmakat
Az SCMP egyik videójából kiderül, hogy nem csupán egy-egy alkalmazást vagy sorozatot szűrnek, hanem gyakorlatilag az egész világhálót.
Zen Soo, az SCMP újságírója arról számolt be, hogy a kínai kormány szabja meg azt, hogy a lakosok „mit láthatnak és mit nem láthatnak az interneten”.
„Kínában található a világ legbonyolultabb cenzúragépe – sokan azzal viccelődnek, hogy ez már nem is internet, hanem intranet” – tette hozzá Soo.
Soo azt is bemutatja, hogy az egyik legismertebb közösségi oldalra, a Facebookra rákeresve a böngésző nem jeleníti meg azt, csupán egy hibaüzenetet láthatunk a képernyőn: „ez az oldal nem elérhető”.
Nem csupán gépek cenzúrázzák a kéretlen tartalmakat Kínában, erre külön cégeket is alapítottak, ahol az emberek egy irodában nap mint nap olvassák és szűrik az illegális tartalmakat.
Fotó: MTI szerkesztett
Összesen 16 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Hiányzik a kínaiaknak a hollywoodi propaganda?
Csodálkozom.
Nekik még van emberi tartalékuk.
Bejelentkezés