Bűnös város: Baltimore megpróbált liberálisan állni a bűnüldözéshez, nem jött be
„Miért van az, hogy a legliberálisabb metropoliszokban a legmagasabb az erőszakos bűncselekmények száma az országban, ha a liberálisok olyan békések és szeretetteljesek” – teszi fel a kérdést a ZeroHedge szerzője.
Baltimore városában
Már az új rendőri megközelítés előtt is erőszakos bűnözési hullám lepte el várost, miután 2015-ben zavargások törtek ki a városban, mivel
A WMAR-TV helyi híradója szerint január 25-ig 31 gyilkosság történt a városban.
„Még egy teljes hónap sem telt el az új évből, és máris több gyilkosság történt Baltimoreban, mint ahány nap volt összesen” – hangzott el a helyi híradóban.
A városban naponta átlagosan egy gyilkosság történik. Az erőszakos bűncselekmények száma egyre nő, és elkezdett átterjedni a nagy pénzintézetekkel, bárokkal és éttermekkel teli belvárosi negyedre, ami a város turisztikai központja is.
A 2022-es gyilkossági mutató már most jelentősen meghaladja az összes évet 2017-ig visszamenőleg.

Brandon Scott újonnan megválasztott demokrata polgármester és Michael Harrison rendőrfőnök azt mondta, hogy a rendőrség „teszi a dolgát, könyörtelenül üldözi ezeket az erőszakos bűnözőket.” „A rendőrség éjjel-nappal azon dolgozik, hogy megoldja ezeket a bűncselekményeket, letartóztatásokat hajtson végre és javítsa az életminőséget városunkban” – tette hozzá a város rendőrfőnöke.
„Az erőszakos bűncselekmények elkövetőit felelősségre vonjuk, és minden rendelkezésünkre álló eszközt felhasználunk, hogy biztosítsuk Baltimore lakosainak biztonságát.
és mindenki támogatására szükségünk van ahhoz, hogy fenntarthatóan csökkenteni tudjuk az erőszakot városunkban” – mondta Harrison.
„A 31 gyilkosság egyikével kapcsolatban sem jelentettek be letartóztatásokat” – számolt be erről a híradó.
A város legfőbb ügyészének javaslatára 2021 eleje óta a rendőrség nem üldözi a kábítószer birtoklását, a kisebb közlekedési szabálysértéseket, a nyilvános székletürítést és más pitiáner bűncselekményeket, mivel a döntéshozók szerint ez csökkenti az erőszakos bűncselekményeke számát. Az adatok azonban azt mutatják, hogy az ígéretekkel ellentétben nem sikerült növelni a közbiztonságot – tette hozzá a ZeroHedge szerzője.
Mindennek tetejébe a rendőrség létszámhiánnyal küzd, ami megterheli a járőrözést és megnehezíti a nyomozásokat.
Mivel Baltimore-ban az erőszakos bűncselekmények száma megugrott, a liberális városoknak újra kell gondolniuk a rendfenntartás intézményét a törvényesség és a rend helyreállítása érdekében.
(Borítókép: MTI/EPA/Noah Scialom)
Összesen 41 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
De legalább nem tették kötelezővé mindenhol, így össze lehet hasonlítani az eredményeket - mire nem jó a sokszínűség.
Olyan ez, mint az evolúció, nem minden mutáció előnyös, sőt, ezer károsra egy előnyös, ha jut. Ebből a szempontból a civilizációk is ugyanígy fejlődnek, nem minden változtatás előnyös, ezért jó a konzervatív hozzáállás, ami alapvetően a meglévő és működő hagyományok továbbvitelét jelenti, viszont a máshol már bevált dolgokra való nyitottsággal.
Most lehet látni, hogy (meglepetés!) a bűnözők simogatása és a rendőrség leépítése csak növeli a bűnözést, ez egy nem működő változtatás. Mondjuk erre már rengeteg tapasztalat van, ezt bárki megmondta volna előre.
"Ki a kurva anyádnak képzeled magad, te vén komcsiszopó geci, hogy meg akarod szabdni, hogy mi a kurva anyádról írjak és miről nem?" Csak szépen, koherensen patkányka.
Bejelentkezés