Ezzel a csodafegyverrel hódíthatják meg a magyar vállalkozások a járvány utáni világot
Pár perc alatt betelt a keret az első kiírásnál
Az újraindítás meghozta a vállalkozások beruházási kedvét, amit jól mutat, hogy a százmilliárd forint keretösszegű pályázat, a Technológiaváltó program néhány perc alatt betelt. Tavaly egy hasonló konstrukció kerete három hét alatt merült ki. Az új fejlesztési időszak első felhívásánál, a mikro-, kis- és középvállalkozások technológiaváltását célzó Ginop Plusz 1.2.1-nél 4793 kérelem érkezett be összesen 465,05 milliárd forint támogatási igénnyel – mutatott rá cikkében a Világgazdaság, ahol „csodafegyverként” aposztrofálták a támogatási programot. Ez azt mutatja, hogy
A kiíró akkor alig negyedóra múltán felfüggesztette a pályázatot, miután az eredetileg 100 milliárd forintos keret a 30 százalékos ráhagyással is nagyon hamar kimerült. Akkor négy és félszeres volt a kereslet a támogatási forrásokra, ráadásul abban a néhány percben a pályázati rendszer túlterheltség miatt sokaknak addig sem volt egyáltalán elérhető. Gyors válaszként a kormány még nyáron duplájára emelte a program keretét – százról kétszáz milliárdra.
A támogatás előnye, hogy nem ingyenpénz, teljesítményhez kötött, így a „kettes tanulók” már be sem kerülhettek a támogatottak közé – mutatott rá György László a Makronómnak adott interjúban, amelyben a programról kérdeztük.

Másodjára is újratöltötték a csodafegyvert: újabb százmilliárd forintra pályázhatnak a vállalkozások
György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium államtitkára videóban már jelezte is, hogy a Technológiaváltó támogatási programot – a vállalkozások csillapíthatatlan beruházási kedvét látva – másodjára is újratöltik, amit a kormányzat jóvá is hagyott. „A Kormány, kérésünket meghallgatva további 100 milliárd forint meghirdetéséről döntött, így a Technológiaváltó programban rendelkezésre álló keretet megmásfélszereztük. Ugyanis
okosabban és szervezettebben dolgozunk. Ehhez adunk a vállalkozásainknak forrást és tudást” – ismertette az államtitkár a Facebook-bejegyzésében.
Összesen 10 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Bejelentkezés