Techguru: A nemzetek vehetik fel a harcot az agyhalott globális diktatúrával
Peter Andreas Thiel (született 1967. október 11-én) német-amerikai milliárdos vállalkozó és kockázati tőkebefektető. A PayPal, a Palantir Technologies és a Founders Fund társalapítója, a Facebook első befektetői közé tartozott. 2014-ben a Forbes Midas Listáján 2,2 milliárd dolláros nettó vagyonnal a 4. helyen szerepelt, 2020-ban pedig a Forbes 400-as listáján a 391. helyen. 2021 októberében Thiel becsült nettó vagyona 6,92 milliárd dollár volt, és a Bloomberg Billionaires Indexén a 410. helyet foglalta el.

Egy világállam, egy vélemény
Peter Thiel arra figyelmeztet, hogy a félretájékoztatás napjainkban központosítva valósul meg és hatalmas problémát jelent, mivel „hamis konszenzust” szül.
Október 31-én a Nemzeti Konzervativizmus Konferencián (National Conservatism Conference) tartott beszédében Peter Thiel azzal érvelt, hogy
Thiel a konferencián példákat említett arra, amit „a különböző gondolkodásmódok elképesztően elmezavaros állapotának” nevezett, amely tapasztalható a politikai és tudományos gondolkodásban is.
Kiemelte Dr. Jay Bhattacharya stanfordi professzor esetét, aki a maszkok hatékonyságát vizsgálta, majd az eredmények birtokában szkepticizmusának adott hangot a maszkokkal kapcsolatban, azonban tudományos vita helyett egy lejárató kampány indult ellene. A Stanford Egyetem kampuszán plakátokat ragasztottak ki a professzor arcáról, amelyek – a The Federalist szavaival élve – „összekötötték őt a floridai Covid halálesetekkel”.
Thiel bírálta a szerinte a tudományban tapasztalható túlzott dogmatizmust, amit számára a háztartások tudományba vetett vakhitét hirdető dekor poszterek testesítenek meg.
A dogmatikus gondolkodás sodorja a csőd szélére az Egyesült Államokat
„Amikor a dolgokat tudománynak kell nevezni, akkor tudjuk, hogy nem azok – mint például a klímatudomány vagy a politikatudomány” – vélekedett Thiel.
Szerinte ugyanez a dogmatizmus vezetett ahhoz, hogy az Egyesült Államok két évtizeden keresztül sikertelen politikát folytatott Afganisztánban.
„Ha létezik a félretájékoztatási probléma, akkor az egy központosított félretájékoztatási probléma – és ez a félretájékoztatás az Igazságügyi Minisztériumból ered" – mutatott rá Thiel.
@peterthiel at the National Conservatism Conference:
— NatConTalk (@NatConTalk) October 31, 2021
"The worst mobs, the most homogenized forms of thinking possible occur in the context of globalization. We think of nationalism as a corrective to the sort of homogenizing, brain-dead, one world state.”#natcon pic.twitter.com/Ll1Yn3cv1Q
„A nacionalizmusra úgy gondolunk, mint a homogenizáló, agyhalott, totalitárius világállam korrekciójára” – tette hozzá később. „Ez egy nagyon fontos korrekciós eszköz ezen a ponton” – hangsúlyozta.
Thiel felszólította a rendezvény résztvevőit, hogy bátran vitatkozzanak egymással, és kerüljék el az ilyesfajta „hamis konszenzust”.
„Remélem, nem fognak egyetérteni egymással” – zárta előadását.
Borítókép: MTI/EPA/Andrew Gombert (szerk.)
Összesen 12 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Csak a 6. pontodra vonatkozó bejegyzéssel csinálok bohócot belőled:
Moshe Maya rabbi az izraeli parlamentben leszögezte: a Halakha törvénye szerint a homoszexualitás büntetése: halál.
Forrás: Ze'ev Chafets: Real Torah Judaism, The Jerusalem Report, 1996. január 25, 18.old.
"A Halakha (a zsidó törvény) megszabja, hogy a leszbikust nem kell halállal büntetni, mint a férfi homoszexuálist, sőt még pappal is köthet házasságot. Viszont tettéért fegyelmi büntetés jár: megkorbácsolás."
Forrás: Maurice Lamm: The Jewish Way of Love and Marriage (A szerelem és a házasság zsidó módja), Harper, 1980, 67.old.
Bejelentkezés