Ezért lesz a játékelmélet lábjegyzet a tudománytörténetben

2018. április 15. 22:04

A remények nem teljesültek.

2018. április 15. 22:04
Lars P. Syll

 

„Fél évszázaddal korábban nagy reményeket fűztek ahhoz, hogy a játékelmélet majd az összes társadalomtudományt egyesítő elméletté válik. Mára nyilvánvalóvá vált, hogy e remények nem teljesültek. Ez nem lephet meg minket. A társadalmi interakciók redukcionista és atomisztikus modelljei – például amelyekre a neoklasszikus főáramú közgazdaságtan épült – soha nem adhatja jó alapját a realista és releváns társadalomtudománynak.”

Összesen 16 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
qwrtzq
2018. május 16. 15:28
2018-at írunk, nem 1995-öt. Olyan kínai márkák jelentek meg a világpiacon, mint a Xiaomi, Huawei, ZTE, emellett nem volt egy Bokros Lalyosuk, tehát a beáramló valutát mind megtartották az elmúlt 20-25 évben.
Esvány
2018. május 09. 16:14
"másoljuk le az iPhone -t vagy a samsungot" Az IPhone-t egyik ország vagy vállalat sem másolta le. Sem az Apple processzorait, sem az operációs rendszerét, sem az elfuserált zárt világát nem használja senki.
Zokni
2018. május 08. 17:34
"Akkor kezdek majd igazán hinni a kínai dominancia kialakulásában, ha a saját k+f jön majd ki mérfoldkőnek szamitó inovációval." - írja. Ennek ahhoz semmi köze. Mármint a saját k+f-nek. mert biztos van. Az ne lenne? A világ tele van kínai "elmével". "Csak" az a kérdés, hogy mikor szűnik meg az elvándorlás. Ami lassan aktuális, mert a demográfiai bomba most már inkább demográfiai szakadékká vált...
Zokni
2018. május 08. 17:30
"Neumann János játékelméletét az emberi gondolkodás egyik csúcsteljesítményének tartom!" - írja. Ez most így hogyan? Szerző nem erről írt. Tőle akármilyen teljesítmény lehet a játékelmélet. És tényleg lehet.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!