Tőkéből sokkal jobb élni, mint munkából

2018. január 11. 22:10

Ha a szokatlan felárakból keletkező extraprofitot a tulajdonosok kapják meg, az magyarázhatja a munka részesedésének visszaesését.

2018. január 11. 22:10
Sándor László

„Ha a szokatlan felárakból keletkező extraprofitot a tulajdonosok kapják meg, az magyarázhatja a munka részesedésének visszaesését. Márpedig könnyebb lenne elfogadni az Amazon, a Google, az Uber térhódítását, ha abban bízhatnánk, hogy a piaci verseny rákényszeríti a cégek vezetőit és a tulajdonosait, hogy a lehető legolcsóbban szolgálják ki az ügyfeleiket, miközben a lehető legtöbbet fizetik a beszállítóiknak és a munkavállalóiknak. Ezt egészséges versenyjogi szabályozással és annak robusztus betartatásával akkor is fontos lenne biztosítani, ha szívesen üzletelünk világ- és szupersztárokkal.”

Összesen 16 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
józan paraszti ész
2018. február 07. 12:02
"a szokatlan felárakból keletkező extraprofitot" Ez meg mi, mit jelent? "Amazon, a Google, az Uber térhódítása" Ez pedig azért van mert nem fizetnek adót. Sehol! Ez lenne a szokatlan extra profit? Akkor hajrá fekete munka! vagy legyünk modernek közösségi fusizás.
Öreg
2018. február 02. 23:38
Itt a bizonyíték a külön adók helyességére!
istvánkeve
2018. február 02. 23:37
Mindenkire, aki 1990 óta miniszteri pozicióból megpróbált egy dinasztiára való vagyont magának (és a családjának) összeügyeskedni. Boldogabb országokban az ügyesebbeknek is erre minimum egy generáció idö kell, nem 4 - 8 év.
noMores
2018. február 02. 23:37
A gazszerelok es miniszterelnoki vok tudnanak errol igazan nyilatkozni. De sajnos a magyart is csak kozepfokon beszelik.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!