Így tévednek a jegybankok az általános egyensúllyal kapcsolatban

2017. november 02. 11:40

A gazdaság egy összetett rendszer, amely soha nincs egyensúlyban.

2017. november 02. 11:40
Steve Keen

„Az általános egyensúlynak mennie kell. Nem csak azért, mert többé nem szükséges, hanem azért is, mert e konstrukció további használata megakadályozza a közgazdaságtan továbbfejlődését. A gazdaság egy összetett rendszer, amely soha nincs egyensúlyban.”

Összesen 4 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Palepoli
2017. november 09. 16:12
A légtornász csoport előre begyakorolta gyakorlatát, megtervezve, míg a gazdaságiszereplők egymástól függetlenül döntenek. Ennyiben nem jó a hasonlat, egyébként annyiban jó, hogy egy mozgó rendszerben a statikus egyensúlynak nincs jelentősége.
békalepcse
2017. november 06. 00:04
Mivel a gazdaság egy sokismeretlenes dinamikus rendszer, nem is vizsgálható a statika ismérvei alapján. A gazdaság mint rendszer, sokkal jobban vizsgálható egy légtornász csoport mozgásához, ahol minden időbeni változás egy előre koreografált másik mozgáshoz viszonyítható csak! Amennyiben ez a mozgáskoordináció akár időbeni, akár térbeli eltéréseket eredményez, a produkció kudarcossá válik. Azonban a gazdaság statikusságának következtében ez az eltérés tág határok között is működőképes, de ezek a határok nem végtelenek. Egyetlen fontos irány van, az értékteremtés feltétlen akarása, kikényszerítése, mert onnantól nincs ellentétes mozgásirány és a produkciót sem lehet továbbiakban elrontani. Nem bonyolult, csak az ellenérdekeltség sakál figuráit kell megfékezni, amennyire lehetséges.
Wazav
2017. november 03. 11:40
Hamár makronómuskodunk, nem lehetne többet lefordítani? Szerintem is hülyeség a kibocsátási rés, egy nem megfigyelhető változó ( potenciális kibocsátás) az alapja, minden modellezésből kicsit más eredmény jön ki. De érdekelne, hogy ez az úr hogy indokolja, és nekem az eredeti cikk nem töltött be.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!